Hoveddommer Tore Hansen gjorde sin første opptreden med fløyte på det nest høyeste nivået. Han får toppkarakter av Petter Myhre.
– Det er behagelig med en dommer som klarer å skape flyt i spillet og bruke fordeler. Det var veldig bra av hele trioen i dag, sier Petter Myhre til Strommen-IF.no.
Det var ikke det eneste Myhre var fornøyd med.
– I situasjoner hvor han er i tvil om han skal gi kort eller ikke, ser han an klimaet i kampen, og løste det fint ved å la være å gi kort, sier en meget fornøyd Strømmen-trener.
– Tippeliga-nivå
Før kampen mellom Strømmen og Alta hadde Hansen 2.-divisjonskamper som det beste på sin dommer-cv. Likevel mener Myhre han holdt Tippeliga-nivå.
– Det er bare å få ham opp og fram, mener Myhre.
– Det kan virke som at vi skryter fordi at vi vant, men vi hadde gjort det uansett, understreker Myhre.
Søndagens møte med dommer Hansen var ikke det første for Myhre og Strømmen. I fjor sto han på motsatt trenerbenk da Strømmen møtte Mandalskameratene i Mandal. Uka etter var han assistentdommer i møtet med Fløy.
Sorry, comments are closed on this post.
Tore var seriøs som spiller og seriøs som dommer. Tror han kommer til å bli vår neste toppdommer. Han har god spillererfaring i tillegg noe som alle dommere burde hatt..Lykke til Tore..